MOJA HISTORIA

CZYLI JAK TO SIĘ WSZYSTKO ZACZĘŁO

Cześć

Nazywam się Adam Borkowski i jestem trenerem personalnym, fanem zdrowego i racjonalnego podejścia do życia.

Sport był obecny w moim życiu praktycznie od urodzenia. Jako młody chłopak grałem w piłkę oraz uprawiałem łucznictwo. Już wtedy lubiłem poznawać różne sporty i formy aktywnego spędzania wolnego czasu. W szkole podstawowej poznałem koszykówkę i to ona zawładnęła mną przez kolejne lata, gdzie doszedłem do zawodnika 3 ligi. 

Zawsze lubiłem sporty gdzie coś się szybko dzieje i jest sporo zmiennych. Lubiłem też dać sobie ostro w kość na treningach. Takie podejście sprawiło, że po studiach zainteresowałem się Crossfitem i jego prozdrowotną odmianą, która bazuje na wzmacnianiu ciała i stawaniu się co raz sprawniejszą osobą. 

 

Bardzo lubię doświadczać nowych rzeczy, traktować sport jako coś dzięki czemu mogę przekraczać własne granice.

Doświadczenie i chęć przeżycia przygody sprawiły, że mocno zainteresowałem się triathlonem oraz biegami terenowymi. 

Zawsze moim marzeniem było ukończyć zawody ironman, aż w końcu zdecydowałem się wystartować w 2017 roku i ukończyć Ironman Kalmar w Szwecji.

To właśnie Ironman sprawił, że pokochałem triathlon. Pokochałem to jak bardzo musimy walczyć ze sobą podczas każdej minuty treningu czy zawodów. Jednak właśnie ta walka czyni nas lepszymi ludźmi.

 

Moje podejście.

Staram się przekazywać moim podopiecznym zdrowe wartości. Chce żeby ludzie kojarzyli sport jako element ich życia, który sprawi, że będą sprawniejsi. Sprawność natomiast prowadzi do bycia lepszym człowiekiem, lepszym partnerem, rodzicem. Prowadzi do bycia bardziej pewnym siebie. Dzięki wszczepieniu sportu do swojego życia jesteśmy bardziej produktywni, lepiej odnajdujemy się w rzeczywistości i zdrowiej się odżywiamy.

Co dla mnie jednak najważniejsze to fakt, że stajemy się wzorem do naśladowania dla naszych dzieci oraz najbliższych i możemy realnie wpłynąć na poprawę jakości ich życia.

 

 

Jako trener.

Prowadzeniem swoich podopiecznych zajmuje się od 2013 roku.

Od samego początku bardzo aktywnie rozwijałem swoje umiejętności. Ukończyłem szereg kursów od instruktora kettlebell, podnoszenia ciężarów i gimnastyki. Zdobyłem ogromne doświadczenie pracując 3 lata jako trener klubu Crossfit Stocznia, gdzie miałem przyjemność trenować niesamowitych ludzi i obserwować ich proces.  Lata nauki treningów i komunikacji z podopiecznymi zaprowadziły mnie do zostania Head Coachem w tym klubie. 

Zdobyta wiedza i doświadczenie sprawiły, że dziś skupiam się na pracy z klientem jeden na jeden. 

Uwielbiam swoją pracę i fakt, że mogę być inspiracją do działań dla moich podopiecznych, tak jak oni są dla mnie.